Laterna magika

Laterna magika je název multimediálního divadla v Praze. Principem je kombinace jevištního vystoupení se zvukem a filmovým obrazem. Vzniklo v roce 1958 po výstavě EXPO 58. Název evokuje Laternu magicu - první jednoduchý promítací přístroj. Laterna magika se představila s velkým mezinárodním ohlasem na světové výstavě EXPO 1958 v Bruselu. U zrodu tohoto divadla stáli režisér Alfréd Radok a scénograf Josef Svoboda, kteří integrovali filmový obraz s výstupy živého herce nebo tanečníka. Po velkém úspěchu v Bruselu bylo pro program Laterny magiky přebudováno kino Moskva v Paláci Adria v Praze a zhotoveny zájezdové soubory pro uspokojení poptávky po představení Laterny magiky ve světě. Československo získalo úspěchem LM vzácný exportní artikl, který významně reprezentoval zemi a její politický systém. Filmové zázemí bylo zajištěno originálním československým mnohaplátnovým systémem Polyekrán.

Interiér budovy

Laterna magika - to nejsou pouze zajímavá a unikátní představení. Ideální poloha v centru Prahy, zajímavé interiéry, možnost využití parkingu Národního divadla pak vytvářejí možnosti i pro akce nad rámec běžné návštěvy divadla, jako zadaná představení pro firmy až do kapacity 397 míst, prezentace s využitím nejen našich prostor, ale i projekčních a dalších technických možností, tiskové konference, rauty a společenská setkání.

Věříme, že si z nabízených možností vyberete a těšíme se na shledanou s Vámi v našem divadle v prostorách bývalé Nové scény Národního divadla. Bližší informace Vám poskytne a Vaše objednávky vyřídí obchodní oddělení Laterny magiky.

plán sedadel

 

budova

budova zevnitř

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.